Región

Región Hornej Nitry

Obec patrí do Trenčianskeho kraja a okresu Partizánske, leží na styku Nitrianskej sprašovej pahorkatiny a Hornonitrianskej kotliny, na nive a náplavových kuželoch Nitry, vo výške 218 m n.m. na 48°3754” severnej šírky a 18°2555” východnej dĺžky.

Maľovaná mapa horné a stredné ponitrie

malovana-mapamalovana-mapa

Turistika

Pripravujeme zoznam cyklotrás, aktivít rekreačného vyžitia, kontakty na ubytovacie zariadenia, atď.
Ponúkame Vám prehľadnú turistickú mapu Slovenska.

 Pohoria v okolí

Bezpečné korčuľovanie

Cesta so zákazom vjazdu motorových vozidiel nachádzajúca sa pred obcou Pažiť je bezpečným miestom na inline korčuľovanie. Inline korčuľovanie, resp. kolieskové korčuľovanie patrí medzi aeróbne športy. Posilňujú sa pri ňom stehenné a sedacie svaly a pri správnom držaní tela aj chrbát. Korčuľovanie zlepšuje pľúcnu kapacitu i kondíciu. “Pokiaľ sa tento šport vykonáva pravidelne a aspoň 45-60 minútovou záťažou, je pravdepodobné, že sa rýchlejšie odbúravajú tuky, zrýchľuje metabolizmus a pri zdravej strave môže dôjsť i k zníženiu hmotnosti,”

Paragliding

Veľký Vrch v katastri obce Malé Kršteňany patrí medzi vyhľadávané lokality priaznivcov paraglidingu.

Rozmanitosť terénu pohoria Vtáčnik, je dobrým predpokladom vynikajúcich podmienok pre bezmotorové lietanie. Rozľahlé lúky v údoliach a na vrcholoch miestnych kopcov vytvárajú základnú kombináciu pre bezpečnú prevádzku tohto športu.